Buhar Apareyi Fiyatları

Özellikle büyük çalışma alanlarının vazgeçilmez sistemleri buhar apareyleri bugün için verimli kullanımıyla bir hayli revaçta. Tabi sistemi edinmek isteyenlerin öncelikle soruları arasında buhar apareyi fiyatları geliyor. Dolayısıyla konu hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için hazırladığımız yazımız son derece faydalı olacaktır. İsterseniz öncelikle sistemin nasıl çalıştığı hakkında sizlere bilgiler aktarmaya çalışalım. Aksiyel bir motor ve bu motora bağlı güçlü bir fan yardımı ile mümkün olduğunca uzak mesafelere sıcak havanın ulaştırılmasını sağlayan sistem rasyonel çözümler sunuyor.

Buharlı Sıcak Aparey Olarakta Biliniyor

Adından da anlaşılacağı üzere suyun buharlaştırılması neticesinde basınç kazandırılan dolaşımın ürettiği ısıdan faydalanılan sistem oldukça düşük enerjilerde çalışabiliyor. Buharlı sıcak aparey olarakta bilinen sistemde ayrıca ayarlanabilir panjurlar cihazın yerinden oynatılmadan farklı noktalara sıcak hava üflemesini sağlıyor. Üstelik alt kısmında bulunan tekerler sayesinde istenildiğinde yeri değiştirilebilen cihaz farklı mekanlara kolayca taşınabiliyor. Dolaşımdaki buharın basınç şiddetine göre bakır veya çelik kanalların söz konusu olduğu sistemin farklı modellerinde madeni yağlarda kullanılabiliyor. Soğuk hava girişi ve sıcak hava çıkışına sahip sistemin elbette ki belirli dönemlerde bakımlarının yapılması şarttır. Bakımlarının zamanında yapılmaması durumunda özellikle panjurlarda biriken tozlar verimliliği düşürebilir. Ayrıca sistem yüksek miktarda ısı ürettiği için gürültü yönünden problem yaşayabilecek işletmelerde dezavantaj oluşturabilmektedir.

Sıcak Hava Apareyleri Standart Şebeke Elektriği Kullanıyor

220 volt elektrikle çalışabilen sıcak hava apareyleri aslında pek çok farklı modele sahip. Dolayısıyla işletme açısından en avantajlı olan modelin seçilmesinde yarar bulunuyor. Elektrostatik boya kullanılan çelik gövde oldukça dayanıklı şekilde üretilmiştir. Paslanmaya karşı galvanizli saçlarla desteklenmiş bu cihazlar ayrıca düşük enerji sarfiyatı ile işletmenin tasarruf yapmasını sağlıyor. 90/70 derecelik minimum sıcaklık bulunan bu cihazlar ayrıca aksiyel fanların yardımıyla oldukça geniş bir alanı ısıtabilmektedir. Tabi büyük boyutlu cihazlar oldukları için mekanda yer alacakları bölümün iyi hesaplanması gerektiğini anti parantez belirtmiş olalım. Ayrıca buhar apareyi fiyatları noktasında sabit bir rakamdan söz etmek maalesef mümkün değildir. Çünkü her model farklı bir fiyata sahiptir ve bunun için her bir modelin tek tek incelenmesi ve bu çerçevede fiyat analizi yapmak gerekecektir.