Sıcak Hava Apareyi

KATEGORİ : Apareyler
ÜRÜN NO : BT-BH-101
BAŞLIK : Sıcak Hava Apareyi
Açıklama Metni

İçerisinde serpantin adı verilen bir dolaşım sistemi bulunan sıcak hava apareyi alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler ve akla gelebilecek tüm büyük alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Ancak sistem büyük bir fan yardımı ile ısıyı dağıttığı için sessizlik gerektiren alanlarda sisteme diğer alternatiflerin tercih edilmesinde yarar olduğunu düşünüyoruz. Bu dezavantajı dışında pek çok farklı avantaja sahip olan sistem aslında günlük yaşantımızda sıkça karşımıza çıkıyor. İzin verirseniz bu noktada çok önemli bir hatırlatmada bulunalım. Mevcut kalorifer sisteminin su tesisatına bağlanarak tasarruf edilebilen bu cihazın montajını su tesisatı uzmanlarının yapmasında büyük yarar bulunuyor. Ayrıca cihazın dış ortamlarda bulunması gerekiyorsa bataryanın donmasına karşı ilave tedbirler alınması şarttır. Fakat mekan içerisindeki ortamlarda bu tarz bir önlem almaya gerek bulunmuyor.

Hava Apareyi Serpantin Sistemi İle Donatılmıştır

İçerisinde serpantin olarak adlandırılan bir donanım bulunan hava apareyi bakır veya çelik boruların taşıdığı sıcak buharın ısısının ortama dağıtılması prensibine göre çalışıyor. Aksiyel motorun desteklediği fan sistemi ile istenilen ısıyı uzak mesafelere taşıyan sistemin bakımı oldukça kolaydır. Temizlik işleminde ise panjurların zarar görmemesine dikkat edilmesi şarttır. Dolaşımda bulunan buharın 10 atü derecesine kadar basınç üretebildiği sistem 2 atü derecesine kadar bakır borularla imal edilebiliyor. Fakat 2 atü derecesinden sonra bakır boruların dayanıklılığı düştüğünden bunun yerine çelik kanatlı bir serpantin uygulaması söz konusudur. Dolayısıyla sistemi edinmek isteyenlerin yüksek kapasiteli cihazlarda arayacağı en önemli özelliğin bu olması gerektiğini düşünüyoruz.

Buharlı Aparey Düşük Enerji Sarfiyatı İle İşletmelerin Tercih Nedeni

Bilindiği üzere gerek ısıtma gerekse soğutma sistemlerinde ekonomik maliyet önemli bir unsurdur. Dolayısıyla düşük enerji potansiyeli ile yüksek ısı üreten buharlı aparey işletmelerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Endüstriyel üretim gerçekleştiren tesisler, okul ve benzeri büyük alanlarda kendisine yer bulan sistem avantajlı koşullarıyla bir hayli revaçta. Üstelik çalıştığı ortamda homojen bir ısı dağılımı yapılmasına imkan sağlayan panjurları sayesinde ulaşılması güç noktalara bile ısı taşıyabiliyor. Küçük ebatlara sahip olmasına rağmen etkili bir iklimlendirmeye sahip sistem ayrıca hava kalitesini de olumlu yönde etkiliyor. Bataryadan aldığı ısıyı etkili bir şekilde dağıtan sıcak hava apareyi hâlihazırda yüksek satış potansiyeline sahip sistemler arasında liste başında bulunuyor.