Buharlı Sıcak Hava Apareyi

KATEGORİ : Apareyler
ÜRÜN NO : GT-BH-102
BAŞLIK : Buharlı Sıcak Hava Apareyi
Açıklama Metni

Büyük alışveriş merkezleri, kapalı spor salonları, fabrikalar sıkça karşılaştığımız buharlı sıcak hava apareyi oldukça düşük bir enerji ile ısı üretiminde önemli bir yer tutuyor. Peki, aparey sistemi neyi ifade ediyor. Dilerseniz bilmeyenler olabileceği için bu tasarruflu cihazı biraz daha yakından tanıyalım. Aslında aparey sistemini pek çok kişi klima olarak biliyor ve boyutları nedeniyle daha klimanın görevini yaptığını düşünüyor. Ancak bu yanlış bir düşüncedir ve buharlı apareyi sistemi bir klima değildir. Çünkü sistem içerisinde serpantin adı verilen sarmal kanallarla dolu bir dolaşım ile sıcaklık üreten bir sistemdir. Dolayısıyla klima ile ilgisi olmayan bir cihazdır diyebiliriz. Üstelik gerek donanımları gerekse çalışma prensibi ile tamamen farklı bir donanımdır.

Buharlı Isıtma Prensibi İle Çalışıyor

İstenildiğinde mevcut kalorifer şebekesine bağlantı yapılabilecek şekilde imal edilen ve buharlı ısıtma prensibi ile çalışan bu sisteme metrekare cinsinden büyük alanların söz konusu olduğu her yerde rastlamak mümkündür. İbadethaneler, askeri tesisler, atölyeler ve diğer büyük alanlarda mümkün olan en uzak mesafeye sıcak hava üflemesi sağlayan sistem sadece gürültü yönünden biraz dezavantajlı diyebiliriz. Çünkü aksiyel motorun desteklediği büyük bir fanı bulunuyor ve serpantin içerisinde üretilen sıcak hava bu fan yardımıyla ısı dağıtımını sağlıyor. Ayrıca tekerlekleri bulunduğu için tesis içerisindeki herhangi bir yere kolayca taşınabilen cihaz kapladığı yer bakımından oldukça küçük sayılabilir.

 Radyal Buharlı Modeller Tercih Edilebilir

Elbette öncelikle işletmenin kendi alanına göre bir aparey sistemi tercih etmesi gerekiyor. Bunlardan bir tanesi de radyal buharlı cihazdır. Ayarlanabilir bir panjuru bulunan standart olarak 230 Volt elektrik gücü ile son derece verimli şekilde çalışabiliyor. Uluslararası kalite standart belgeli bu cihazlar ayrıca düşük enerji harcamaları nedeniyle çevre dostu sistemler olarak biliniyor. Bunun yanı sıra 90 derecelik sıcaklığın geçildiği büyük cihazlarda dolaşım kanallarının bakır yerine çelik alaşımdan oluşması başlıca güvenlik tedbirleri arasında yer alıyor. Çünkü bu yüksekliklerdeki basınç ve sıcaklık bakır boruların patlamasına ve sızıntı yapmalarına neden olabiliyor. İzin verirseniz buharlı sıcak hava apareyi hakkında bir ilave bilgi daha paylaşalım. Cihazın model seçimi öncesinde kullanılacak yerin tahlil edilmesi ve su tertibatı bağlanacaksa buna göre bir hazırlık yapılmasında yarar bulunuyor.