Buharlı Isıtma Apareyleri

KATEGORİ : Apareyler
ÜRÜN NO : GT-BH-103
BAŞLIK : Buharlı Isıtma Apareyleri
Açıklama Metni

Buharlı ısıtma apareyleri endüstriyel anlamda ısınmanın önemli bir maliyet gerektirdiği bilinen bir gerçeklik. Buradan hareketle geliştirilen buharlı ısıtma apareyleri sorunu çözmek için tasarlanmış son teknolojik cihazlar olarak günümüzde kullanılmaya devam ediyor. Üstelik standart elektrik voltajı ile rahatlıkla çalışan bu cihaz işletme içerisinde herhangi bir yere kolayca taşınabiliyor. Dilerseniz şimdi sistemin teknik ve donanım bakımdan küçük bir değerlendirmesini yapalım. İç kısmında serpantin sistemi olarak adlandırılan ve buharın dolaştırıldığı bakır kanallar vasıtasıyla ısının dağıtıldığı bir sistem ifade eden bu cihazlar işletmeye önemli düzeyde tasarruf sağlıyor. Çünkü oldukça düşük bir enerji sarfiyatı karşısında yüksek performans söz konusudur diyebiliriz.

Buhar Apareyi İçerisinde Basınçlı Su Dolaşımı Bulunuyor

Belirli bir basınca kadar bakır borulardan imal edilen cihazın iç donanımla farklı modellerde çelikten yapılabiliyor. Çünkü bu buhar apareyi modelleri daha yüksek basınç ve daha yüksek ısı üreten büyük modellerdir. Dolayısıyla bakırın yüksek basınca ve ısıya dayanamaması nedeniyle çelik kanallar devreye girmiştir diyebiliriz. Bunun yanı sıra aksiyel motor eşliğinde çalışan cihazın son derece güçlü bir fan sistemine sahip olduğunu hemen hatırlatalım. Bu sayede geniş alanların ısıtılması mümkün olabilmektedir. Ayrıca cihazın alt kısmında bulunan tekerleri sayesinde dönemsel olarak işletmenin her yerine taşınabilmesi mümkündür. Cihazla ilgili önemli bir hatırlatma daha yapalım. Cihaz üzerinde yer alan panjurlar ayarlanabilir olduğundan ısıtılması istenen bölgeye hava yönlendirmesini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Buhar Sistemi Apareyi Oldukça Düşük Enerji Harcıyor

Çeşitli boyutlarda imal edilen buhar sistemi apareyi deyim yerindeyse bir enerji cimrisi. Yalnızca sistemin tek dezavantajı sessizlik gerektiren ortamlarda kullanılmasının bu sessizliği bozması olduğunu hemen belirtelim. Çünkü güçlü fan sistemine sahip cihaz aynı zamanda oldukça güçlü bir motorla desteklenmiş. Son derece dayanıklı gövdesi aynı zamanda su buharının varlığı nedeniyle galvanizli saclarla güçlendirilmiş tasarım cihazın uzun yıllar kullanılabilmesine imkân sağlıyor. Ayarlanabilir panjurları sayesinde sıcak havayı dengeli bir şekilde dağıtan sistemin altında tekerlekleri sayesinde işletmenin her tarafına kolayca taşınabiliyor. Ayrıca yaklaşık olarak 8 metre yüksekliğe kadar sıcak havayı ulaştırabilen buharlı ısıtma apareyleri soğuk hava girişi ve sıcak hava çıkışı sistemiyle donatıldığı için dönemsel olarak filtrelerinin ve iç bakımının yapılmasına ihtiyaç duyarlar